Calendari i grups de la fase prèvia de la DHC Vueling

El 30 de setembre arrenca la fase prèvia amb 21 equips competint per les dotze places de la DHC

RugbyCat

Fotografia de Jaume Andreu

A per la DHC

Ahir a la tarda va celebrar-se el sorteig del calendari dels tres grups de la fase prèvia de la Divisió d’Honor Catalana Vueling, que arrencarà el 30 de setembre i finalitzarà el 18 de novembre.

Els 21 equips jugaran sis partits cada un (repartits en els tres grups) competint per intentar acabar entre els quatre primers del grup per així arribar a la Divisió d’Honor Catalana Vueling, que estarà formada per dotze conjunts. La fase final de la DHC constarà d’una fase regular a una sola volta i els posteriors playoffs (barrage, semifinals i final).

sitges_guanyadhc_rugbycat
El Sitges defensa títol. Foto Jaume Andreu

Aquests són els grups de la fase prèvia, amb l’Osona RC entrant en el lloc del GEiEG per la renúncia d’aquest últim:

Grup A Grup B Grup C
RC Sitges 2 Químic ER 3 CE INEF Lleida
CEU 5 FCB Blau 4 Gòtics RC
CR Tarragona 8 Manresa RC 9 Osona RC
CR Torroella 11 CR Sant Cugat B 10 Garrotxa-Banyoles
CRS Granollers 14 CRC Terrassa 15 Sabadell RC
CNPN B 17 RC Mataró 16 CRUC
FCB Grana 20 RC Badalona 21 Quebrantahuesos RC

Calendari fase prèvia DHC (Descarrega’t el calendari aquí).

GRUP A
Jornada 1 Descans CR Torroella
CEU CR Tarragona
30/09/2018 RC Sitges FCB Grana
CNPN B CRS Granollers
Jornada 2 CRS Granollers Descans
FCB Grana CNPN B
07/10/2018 CR Tarragona RC Sitges
CR Torroella CEU
Jornada 3 Descans CEU
RC Sitges CR Torroella
14/10/2018 CNPN B CR Tarragona
CRS Granollers FCB Grana
Jornada 4 FCB Grana Descans
CR Tarragona CRS Granollers
21/10/2018 CR Torroella CNPN B
CEU RC Sitges
Jornada 5 Descans RC Sitges
CNPN B CEU
28/10/2018 CRS Granollers CR Torroella
FCB Grana CR Tarragona
Jornada 6 Descans CR Tarragona
CR Torroella FCB Grana
11/11/2018 CEU CRS Granollers
RC Sitges CNPN B
Jornada 7 CNPN B Descans
CRS Granollers RC Sitges
18/11/2018 FCB Grana CEU
CR Tarragona CR Torroella
GRUP B
Jornada 1 Descans CR Sant Cugat B
CRC Terrassa RC Badalona
30/09/2018 Químic ER FCB Blau
RC Mataró Manresa RC
Jornada 2 Manresa RC Descans
FCB Blau RC Mataró
07/10/2018 RC Badalona Químic ER
CR Sant Cugat B CRC Terrassa
Jornada 3 Descans CRC Terrassa
Químic ER CR Sant Cugat B
14/10/2018 RC Mataró RC Badalona
Manresa RC FCB Blau
Jornada 4 FCB Blau Descans
RC Badalona Manresa RC
21/10/2018 CR Sant Cugat B RC Mataró
CRC Terrassa Químic ER
Jornada 5 Descans Químic ER
RC Mataró CRC Terrassa
28/10/2018 Manresa RC CR Sant Cugat B
FCB Blau RC Badalona
Jornada 6 Descans RC Badalona
CR Sant Cugat B FCB Blau
11/11/2018 CRC Terrassa Manresa RC
Químic ER RC Mataró
Jornada 7 RC Mataró Descans
Manresa RC Químic ER
18/11/2018 FCB Blau CRC Terrassa
RC Badalona CR Sant Cugat B
GRUP C
Jornada 1 Descans Garrotxa-Banyoles
CE INEF Lleida Sabadell RC
30/09/2018 Osona RC Quebrantahuesos RC
Gòtics RC CRUC
Jornada 2 CRUC Descans
Quebrantahuesos RC Gòtics RC
07/10/2018 Sabadell RC Osona RC
Garrotxa-Banyoles CE INEF Lleida
Jornada 3 Descans CE INEF Lleida
Osona RC Garrotxa-Banyoles
14/10/2018 Gòtics RC Sabadell RC
CRUC Quebrantahuesos RC
Jornada 4 Quebrantahuesos RC Descans
Sabadell RC CRUC
21/10/2018 Garrotxa-Banyoles Gòtics RC
CE INEF Lleida Osona RC
Jornada 5 Descans Osona RC
Gòtics RC CE INEF Lleida
28/10/2018 CRUC Garrotxa-Banyoles
Quebrantahuesos RC Sabadell RC
Jornada 6 Descans Sabadell RC
Garrotxa-Banyoles Quebrantahuesos RC
11/11/2018 CE INEF Lleida CRUC
Osona RC Gòtics RC
Jornada 7 Gòtics RC Descans
CRUC Osona RC
18/11/2018 Quebrantahuesos RC CE INEF Lleida
Sabadell RC Garrotxa-Banyoles

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *