Resultats Copa Catalana masculina i femenina

Aquest cap de setmana s’han disputat els primers enfrontaments de la Copa masculina i femenina

Les noies jugaran la jornada definitiva diumenge que ve i els nois començaran els quarts de final

RugbyCat

Fotografia d’Edu Rois

La Copa masculina, entre absències i resultats contundents

La Copa Catalana en categoria masculina arrencava amb turbulències, doncs abans fins i tot que comencés a rodar l’ovalada tres equips decidien desapuntar-se de la competició. El Sitges, el BUC “B” i l’Hospitalet renunciaven a participar al torneig (els dos primers per falta d’efectius i l’Hospi perquè el seu conjunt “A” jugava promoció d’ascens i el “B” semis de Primera Catalana), donant els seus enfrontaments per perduts 28 a 0.

Així, tan sols van disputar-se tres partits el cap de setmana, tots ells amb resultats molt amplis per a l’equip vencedor: el Sant Cugat es desfeia del Cornellà a casa per 93 a 0, el BUC assaltava Begues amb un 0 a 78 i el Gòtics superava els Carboners a Terrassa 13 a 59.

begues_buc_copa_rugbycat
El Begues va caure a casa contra un BUC molt superior. Foto Edu Rois

A l’espera que es jugui aquest dimarts el duel entre el Químic i el Barça, els emparellaments de quarts de final encara no se saben, doncs es definiran tenint en compte els resultats d’aquesta ronda (el que ha guanyat de més diferència contra el millor perdedor, el segon guanyador amb més marge de punts contra el que ha guanyat de menys… i així successivament).

De moment, els resultats han estat aquests:

Enginyers 28 – 0 Sitges

Carboners 13 – 59 Gòtics

Sant Cugat 93 – 0 Cornellà

Begues 0 – 78 BUC

L’Hospitalet 0 – 28 UE Santboiana

BUC “B” 0 – 28 CEU

Barça vs Químic (es juga dimarts)

INEF i GEiEG dominen la primera jornada de la Copa femenina

L’altra gran protagonista del cap de setmana va ser la Copa femenina, que per primera vegada es jugava a rugby a VII. Dividint els deu equips apuntats en dos camps (Feixa Llarga i Baldiri Aleu), els vencedors de cada camp van ser els esperats; el GEiEG dominava al Grup A mentre que l’INEF Barcelona ho feia al B. A més d’aquests conjunts, van aconseguir el bitllet per a la jornada final (dia i camp encara per determintar) els Enginyers i el Martorell/Anoia pel grup A i Sant Cugat i BUC pel B.

Aquests van ser els resultats a la Feixa Llarga (Grup A):

Grup_A_Copa_resultats_rugbycat

I aquests els del Baldiri Aleu (Grup B):

Grup_B_Copa_resultats_rugbycat

Amb aquests marcadors han quedat dos grups formats per a la jornada final, que són GEiEG, Enginyers i BUC per un costat (Grup A) i INEF, Sant Cugat i Martorell/Anoia per l’altre (Grup B). Així doncs, l’ordre dels partits de la jornada final serà el següent:

quadre_final_copa_femenina_rugbycat

Per altra banda, els equips que no van classificar-se entre els tres primers disputaran unes eliminatòries paral·leles en un altre camp (també per decidir encara) per determinar les posicions finals d’aquesta copa. Així seran els enfrontaments:

quadre_final_B_rugbycat

 

 

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *